Deklaracja Dostępności Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu
Data publikacji strony internetowej: 02.01.2019
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.03.2023
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niespełnione wymagania
- Niektóre archiwalne elementy lub takie, które nie mogą być przedstawione inaczej, nie spełniają wymagań dostępności cyfrowej.
- Przeprowadzony audyt dostępności cyfrowej serwisu wykazał nieprawidłowości:
- dopracowanie wielu sposobów na zlokalizowanie strony (mapa strony),
- dopracowanie nagłówków i metryk w serwisie,
- ujednolicenie formatowania w serwisie,
- uzupełnienie opisów dla stron i plików,
- uzupełnienie informacji o tłumaczu języka migowego,
- poprawienie stosowanych list,
- poprawienie pustych stron w serwisie. - Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie nieprawidłowo przygotowanych dokumentów w edytorze tekstów (brak dobrze zaznaczonej, logicznej struktury) lub są skanami dokumentów.
- Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR; przykładowa darmowa usługa online OCR https://www.onlineocr.net/pl/.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 27.09.2023.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 04.03.2024.
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest koordynator dostępności Michał Sowa, inspektor ochrony zabytków. Kontaktować można się dzwoniąc na numer telefonu 16 678 59 44 wew.35 lub mailowo: msowa@wuozprzemysl.pl.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, wskazanie, o który element strony internetowej chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu
ul. Jagiellońska 29
37-700 Przemyśl
Parking
- Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
- Miejsce parkingowe jest oznaczone znakiem pionowym.
- Odległość od miejsca parkingowego do wejścia do budynku wynosi około 20 metrów.
- Parking jest bezpłatny.
- Parking usytuowany jest za budynkiem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. Wjazd na parking umiejscowiony jest od strony ulicy Wodnej. Aby wjechać na parking, należy telefonicznie poinformować pracownika tut. Urzędu, dzwoniąc pod numer 16 678 59 44 wew. 31.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj
o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Wejście do budynku
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu mieści się na parterze, pierwszym piętrze oraz poddaszu budynku. Aby do niego dotrzeć należy wejść przez główne wejście od strony ulicy Jagiellońskiej lub w przypadku osób ze szczególnymi potrzebami przez wejście znajdujące się od strony parkingu.
- Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
- Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 100 centymetrów.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otwierają się na zewnątrz.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
- Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
- Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
Przestrzeń za wejściem
- Za wejściem znajduje się korytarz, którym należy udać się prosto do windy, która znajduje się po lewej stronie. Windą można wjechać na pierwsze piętro, na którym znajduje się biuro obsługi, w którym można otrzymać informację lub złożyć wniosek. W tut. Urzędzie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Prowadzone są działania mające na celu umożliwienie skorzystania z tłumacza PJM na miejscu.
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Punkt obsługi znajduje się na korytarzu za windą.
Ciągi poziome
- Pomieszczenia znajdują się na parterze, pierwszym piętrze oraz poddaszu.
- Wszystkie korytarze są dostępne.
Pomieszczenia
- Około 90% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
- na pierwszym piętrze, po prawej stronie od windy znajduje się dostępna toaleta .
Aplikacje mobilne
brak
Dodatkowe informacje
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.
Załącznik | Size |
---|---|
Tekst o Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu w ETR | 730.81 KB |